Kliknij aby powrócić do strony www.trzebamarzyc.org

Fundacja Trzeba Marzyć

Wydruk podstrony "Marzenia spełnione" www.trzebamarzyc.org

Wiktoria

Wiktoria - lat 13

Marzenie: Maltańczyk

Jaki słodziak :)

Wolontariusze: Ewa + harcerze

Miejsce spotkania:

Data spotkania: 23-10-2019

 

To było długo oczekiwane spełnienie….Szczegóły spełnienia ustalałam z mamą Wiktorii w wielkiej konspiracji przed Marzycielką. Spełnienie tym razem odbyło się w większym gronie, bo towarzyszyła mi 79. Gdańska Drużyna Harcerska „Tajga”, która ciężką pracą postanowiła zarobić pieniądze na zakup i spełnić marzenie Wiktorii o piesku rasy maltańczyk. Wraz z grupą starszych harcerzy udaliśmy się wieczorem do małej miejscowości pod Rumią do niczego niespodziewającej się Wiktorii. Marzycielki jak zobaczyła swojego nowego małego białego przyjaciela – zaniemówiła i rozpłakała się….Piesek specjalnie się tym nie przejął, bo zabrał się do zwiedzania pokoju i tradycyjnie oznaczył swój nowy dom…..Gdy trafił w objęcia swojej nowej pani, do końca naszego spotkania już ich nie opuścił. Zasnął na kolanach Wiktorii, a ona patrzyła tylko na niego…To się nazywa szczęście !

 

Mama przygotowała prawdziwą powitalną ucztę z ciepłym sernikiem domowej roboty. Były wspólne rozmowy rodzinno-harcerskie, dużo uśmiechów i radości. Harcerze pomimo swojego bardzo młodego wieku okazali się być bardzo dojrzałą ekipą, pełną niesamowitych pomysłów i pasji...
 
Z żalem trzeba się było rozstać. Uściskom i słowom wdzięczności nie było końca. Na pewno ten dzień pozostanie na długo w naszej pamięci, a Wiktoria zyskała przyjaciela na długie lata.
 
Bardzo dziękujemy 79. Gdańskiej Drużynie Harcerskiej „Tajga” za pomoc w realizacji tego marzenia ! 
 

autor: Ewa