Trzeba Marzyć Jonasz Kofta
Organizacje Pożytku Publicznego

Numer KRS 0000263459

Przekaż 1% swojego podatku na marzenia dzieci

Marzenia spełnione

Julia

Julia - lat 3

Marzenie: schodki ze zjeżdżalnią + kuchnia do gotowania

Własny domek z kuchnią :)

Wolontariusze: Asia, Rafał

Miejsce spełnienia marzenia:

Marzenie zostało spełnione: 27-08-2018

 

Nie ma to jak pozytywnie zacząć tydzień. Dlatego w poniedziałkowe popołudnie wybraliśmy się wraz z Rafałem na przejażdżkę za Gdańsk. Nie była to zwykła wycieczka, gdyż wieźliśmy ze sobą wymarzoną przez małą Julkę kuchnię do jej  wymarzonego domku w ogrodzie. Domek dotarł przed nami, a cała rodzinka spisała się na medal i na nasz przyjazd złożyła go i pięknie pomalowała. 

 

Z opowieści mamy wiemy, że już sam domek był dla Julci wielkim przeżyciem. Tegoroczne lato było tak wspaniałe, że dziewczynka spędza w domku całe dnie i chciała nawet  w nim nocować .  Jej szczęście powiększyło się jeszcze, gdy przyjechaliśmy z drugą, jakże ważną częścią marzenia, czyli różową kuchnią. 
 
Dziewczynka od razu zgadła, co mamy w kartonach i razem z rodzeństwem i kuzynostwem zabrali się do pomagania przy skręcaniu marzenia. A pracy było jak przy meblach z pewnego szwedzkiego sklepu! Wraz z około 10 dzielnymi pomocnikami szukaliśmy odpowiednich części i przykręcaliśmy małe śrubki. Po wymagającym montażu zrobiliśmy przerwę na pyszne ciasto i kawę i wnieśliśmy meble do drewnianego domku Julki. 
 
…A wymarzone królestwo Julki okazało się bardzo pojemne! Oprócz Julki, kuchni, garnków, 5 dzieciaków, 3 kotów zmieścił się tam też Tata i nasi niemali wolontariusze – Rafał i ja! 
 
Na pożegnanie nas (albo przywitanie z wymarzonym domkiem ;)) Julka ugotowała nam zupkę piaskową. Mniam! ;) 
 
I tak oto płynnie zostało spełnione kolejne piękne dziecięce marzenie. Można powiedzieć, że poszło gładko jak po zjeżdżalni!
 

autor: Asia

Drużyna marzeń...

...domek jest...

...kuchnia się składa...

...lekkie poprawki...

...czas montować...

...i gotowe...

...panienki z okienka...

...jest super radość :)

Relacje ze spotkań:

Własny domek z kuchnią :) (spełnienie marzenia)
Dziecięce marzenie :) (pierwsze spotkanie)