Trzeba Marzyć Jonasz Kofta
Organizacje Pożytku Publicznego

Numer KRS 0000263459

Przekaż 1% swojego podatku na marzenia dzieci

Marzenia spełnione

Iza

Iza - lat 17

Marzenie: wydanie własnej książki

Mam własną książkę :)

Wolontariusze: Rafał

Miejsce spełnienia marzenia: Sopot

Marzenie zostało spełnione: 20-06-2018

 

Marzenia ponoć są ulotne i czasami rozmywają się z biegiem czasu. Iza miała marzenie, które kiełkowało w jej głowie od bardzo dawna, ale nikomu go nie zdradzała, bo sama nie do końca wierzyła, że się spełni.

 

Trafiła jednak na Wolontariuszy Fundacji Trzeba Marzyć, którzy są doświadczeni w "wyciąganiu" tych najbardziej skrytych i czasami nierealnych marzeń. Iza, choć początkowo niechętna by dzielić się kimś swoimi pragnieniami, zaryzykowała i tak oto uruchomiła machinę, która przez kilka następnych miesięcy doprowadziła do prawdziwego spotkania autorskiego promującego jej pierwszą wydaną profesjonalnie książkę pod tytułem "Messenger".
 
Droga do tego marzenia nie była łatwa, bo trzeba było znaleźć wydawnictwo, które podejmie się korekty, składu i druku książki. Do tego, zależało nam wszystkim, by książka ukazała się dokładnie w takiej formie, w jakiej została napisana, czyli specyficznym językiem obecnej kultury młodzieżowej.
 
Wszystko to zostało zrealizowane dzięki wydawnictwu Pruszyński i S-ka, które zupełnie bezinteresownie zaangażowało się w spełnienie marzenia i tak oto w czerwcu odbyła się promocja książki, a dzięki zupełnie fantastycznemu miejscu jakim jest Sopocka "Sopoteka", czyli biblioteka miejska w dworcu głównym, całość miała profesjonalną oprawę.
 
Spotkanie poprowadziła dziennikarka zaprzyjaźnionego Radia Gdańsk, Beata Szewczyk. Iza była zaskoczona zarówno oprawą, jak i przybyłymi ludźmi, chcącymi zapoznać się z autorką i samą książką, a co więcej, do końca udało się utrzymać całość w tajemnicy, pokazują efekt końcowy w postaci realnej książki, dopiero podczas samego spełnienia marzenia.
 
Mamy nadzieję, że zarówno to marzenia, jak i pierwsza wydana książka będzie przyczynkiem do rozwoju kariery literackiej Izy i w przyszłości jeszcze nie raz usłyszymy o książkach przez nią wydanych.
 
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację tego marzenia, a przede wszystkim Wydawnictwu Prószyński i S-ka za bezinteresowne działanie, Sopotece za klimatyczną oprawę oraz Beacie Szewczyk za wspaniałe prowadzenie spotkania.
 

autor: Rafał

Spotkanie autorskie...

...rozmawiamy o książce...

...Izy książce...

...specjalnie wydanej...

...jesteśmy dumni...

...szczęśliwa autorka :)

Relacje ze spotkań:

Mam własną książkę :) (spełnienie marzenia)
Wyjątkowe marzenie :) (pierwsze spotkanie)