Trzeba Marzyć Jonasz Kofta
Organizacje Pożytku Publicznego

Numer KRS 0000263459

Przekaż 1% swojego podatku na marzenia dzieci

Marzenia spełnione

Zuzia

Zuzia - lat 7

Marzenie: zestaw do malowania paznokci

Kolorowo na dłoniach :)

Wolontariusze: Asia

Miejsce spełnienia marzenia: Gdańsk

Marzenie zostało spełnione: 06-10-2017

 

Jak każdy wie, piątek-piąteczek-piątunio to wyjątkowy dzień. Ten pierwszy październikowy piątek nie należał do wyjątku. Zwłaszcza dla naszej Marzycielki, 7letniej Zuzi. Do dziewczynki przyprowadziliśmy bowiem specjalistkę od paznokci, Dominikę. I zabraliśmy magiczne torby pełne niespodzianek.  

 

Zuzia była w świetnym nastroju i gotowa działania, więc od razu rozpoczęłyśmy rozpakowywanie prezentów. W pierwszej torebce było kilka kolorowych lakierów, w drugiej – naklejki i brokaty na paznokcie. Z różnobarwnej palety kolorów na pierwszy ogień Zuzia wybrała te w odcieniach różowych i fioletowych. I oczywiście pasujące brokatowe kwiatki! Następnie przyszła pora na 2 wielkie niebieskie pudła, a w nich… zestawy do malowania paznokci! W jednym były lakiero-pisaki, którymi można malować precyzyjne wzorki, a w drugim lakiery z profesjonalną podkładką i lampką do przyśpieszenia schnięcia. Po dobraniu kolejnych czerwono-różowo-brokatowych sprzętów, zabrałyśmy się do ustawiania ‘studia manicure’ na łóżku szpitalnym Zuzy i… do roboty! Zuzia każdy paznokieć miała zaplanowany, brokat dobrany do koloru, naklejka do brokatu, kryształek do rysunku… W trakcie pracy Dominiki Zuzka była bardzo skupiona i uważała, żeby lakier się nie rozmazał, jak również pilnie śledziła ruchy swojej manicurzystki. Na ostatnich dwóch paznokciach nasza Marzycielka nawet sama naklejała piękne ozdobne naklejki! Po takim szkoleniu, z takim arsenałem lakierów i dodatków Zuzia będzie kolorowa codziennie na nowo przez długi, długi czas!
 
I tak oto po godzinie wspólnej pracy na dłoniach Zuzi pojawiło się 10 uroczych paznokci: 3 z kryształkami, 2 z naklejkami, 4 różnobrokatowe i 1 z namalowanym tulipanem. I przede wszystkim szeroki uśmiech na buźce kolejnego dziecka! 
 
 
P.S. Serdecznie dziękujemy za sfinansowanie marzenia Zuzi uczniom i rodzicom dzieci klasy II Gimnazjum Nr 23 w Gdyni oraz Dominice za wykonanie manicure. 
 

autor: Asia

Relacje ze spotkań:

Małe SPA w szpitalu :) (spełnienie marzenia)
Kolorowo na dłoniach :) (spełnienie marzenia)
Co za marzenie :) (pierwsze spotkanie)