Kliknij aby powrócić do strony www.trzebamarzyc.org

Fundacja Trzeba Marzyć

Wydruk podstrony "Marzenia do spełnienia" www.trzebamarzyc.org

Joachim

Joachim - lat 15

Marzenie: Wyjazd w Karkonosze

Wyjazd w Karkonosze

Wolontariusze: Beata

Miejsce spotkania: Pruszcz Gdański

Data spotkania: 11-03-2021

 Kilka dni temu w deszczowy dzień pojechałam poznać 14-letniego Joachima. Ten nastolatek to zapalony kolekcjoner gier planszowych, może o nich rozmawiać godzinami! Jest samoukiem - programistą, nawiązał kontakty z innymi pasjonatami ze świata.

I uwielbia jeść i ponad wszystko zakochany jest w... herbatach 🙂

Długo się zastanawiał nad marzeniem, gdyż stwierdził, że wszystko właściwie ma. Był pewien, że jest szczęśliwcem, bo ma udaną rodzinę, ale nagle przyszła choroba
i trochę zweryfikowała Jego myślenie. Mimo choroby to bardzo pogodny, rozmowny chłopak. Ma tyle pasji, że wszędzie się odnajduje. Może godzinami rozmawiać, grać i jeść (lubi dobrą kuchnię, ale nie ma smykałki do gotowania)

Jako, że uwielbiają rodzinne wycieczki i spędzać wspólnie czas to wymarzył sobie pobyt z rodziną w górach. Marzy o domku letniskowym, by uniknąć tłumów w hotelu czy pensjonacie. Okolice Karpacza lub Szklarskiej Poręby są mu obce, więc tam
z przyjemnością by się wybrał. Kocha chodzić po szlakach i zdobywać szczyty. Ma nadzieję, że ten teren będzie Mu sprzyjał w ich zdobyciu ze względu na stan zdrowia. Marzyciela czeka operacja w Poznaniu, czeka na termin. Byłby szczęśliwy gdyby jeszcze przed operacją mógł spełnić to marzenie.

Joachim ma niewiele starszą siostrę i młodszego brata 🙂

autor: Beata