Kliknij aby powrócić do strony www.trzebamarzyc.org

Fundacja Trzeba Marzyć

Wydruk podstrony "Marzenia do spełnienia" www.trzebamarzyc.org

Agatka

Agatka - lat 11

Marzenie: Wyprowadzić na murawę bramkarza Arki Gdynia

Arka Gdynia...

Wolontariusze: Ania, Ola, Piotruś, Marcin

Miejsce spotkania: Gdańsk

Data spotkania: 25-05-2019

 

W czwartkowe popołudnie wspólnie z Anią, Olą i jej synkiem Piotrusiem odwiedziliśmy Agatkę, 11-letnią dziewczynkę, a zarazem wielką fankę Arki Gdynia. Spędziliśmy razem około godziny rozmawiając wspólnie z Agatką, jej kochaną siostrą, a także wspierającymi rodzicami.


Dziewczynka w wolnych chwilach szyje stroje dla swoich lalek – wszak posiada cały kufer kolorowych materiałów, nitek, igieł i niestandardowych dodatków, którymi przyozdabia uszyte sukienki. Nasza podopieczna z dumą zaprezentowała nam swoją pracę, a my nie mogliśmy nadziwić się tak ładnymi efektami i tym, jak bardzo jest zdolna.


Na spotkanie przybyliśmy z małą paczuszką powitalną, w której znalazły się zestaw do uszycia filcowej torebki, a także kolorowy piasek kinetyczny służący do zabawy.


Agatka wręczyła nam za to przepiękny rysunek, który przedstawiał jej marzenie – znajdowała się tam wraz z Pāvelsem Šteinbors – piłkarzem grającym z numerem 1, który jest bramkarzem w Arce Gdynia.  Ale uwaga, nie było to zwykłe spotkanie. To wprowadzenie jego na murawę przed samym meczem! Czyż nie jest to oryginalne i ciekawe marzenie?


Nasza podopieczna bardzo chętnie opowiadała nam historie o jej uczestnictwie i kibicowaniu wspólnie z rodziną podczas meczów Arki. A było ich naprawdę sporo :)


Miejmy nadzieję, że uda się spełnić marzenie wielkiej fanki Arki Gdynia – Agatki i będzie miała okazję spotkać się i wprowadzić na murawę swojego wielkiego idola – Pavelsa Steinbors.

autor: Marcin