Trzeba Marzyć Jonasz Kofta
Organizacje Pożytku Publicznego

Numer KRS 0000263459

Przekaż 1% swojego podatku na marzenia dzieci

Marzenia do spełnienia

Varvara

Varvara - lat 11

Marzenie: Wyjazd do Disneylandu

Księżniczka na co dzień :)

Wolontariusze: Bożenka

Miejsce spotkania: Gdańsk - Gdański Uniwersytet Medyczny

Data spotkania: 25-04-2015

 

Pobyt w szpitalu zarówno dla dziecka jak i rodziców to ogromne przeżycie. Często nie łatwe. Często z dala od domu i takiej zwyczajnej, miłej codzienności. Jednak żeby ratować dziecko rodzice są w stanie przejechać tysiące kilometrów i na czas leczenia stworzyć nowy dom, nową normalność, nową codzienność.

Tak też poznaliśmy Varvarkę, naszą nową Marzycielkę. Dziewczynka wraz z rodzicami przyjechała aż z Ukrainy i jest prawdziwą księżniczką. Uwielbia sukienki, korale i piękne buciki, wszystkie atrybuty księżniczki. 
 
Na razie Varvarka nie ma jeszcze za wielu przyjaciół na oddziale szpitalnym bo dzieci dzieli bariera językowa. Nie potrwa to pewnie długo, ale z tego też powodu wybrałam się na spotkanie niestety sama, ale z jak ważną misją. Chcę porozmawiać o marzeniach i usłyszeć to jedno największe i najpiękniejsze.
 
Varvarka oczywiście przywitała mnie w pięknej niebieskiej sukience balowej, balerinkach i komplecie strojnej biżuterii :)
 
Porozmawiałyśmy trochę bo chciałam się upewnić że dziewczynka wie co to są marzenia i okazało się że ma jedno wielkie bajkowe… Varvarka chciałaby pojechać do Disneylandu i zobaczyć wszystkie postacie bajkowe, a w szczególności prawdziwe księżniczki :)
 
Marzenie piękne i poparte kilkoma pięknymi rysunkami Kopciuszka, Bell i innych księżniczek. Varvarka podobno pierwszy raz malowała księżniczki ale przykładała do tego dużo staranności i troski o szczegóły i każda kolejna księżniczka wychodziła z pod ręki naszej utalentowanej malarki coraz piękniejsza. Oceńcie zresztą sami :)
 

autor: Bożenka

Przygotowania do spotkania...

...nowe kredki trzeba wypróbować...

...co najpierw namalować?...

...pełne skupienie...

...księżniczka przy pracy...

...takie księżniczki chcę spotkać :)

Relacje ze spotkań:

Księżniczka na co dzień :) (pierwsze spotkanie)