Trzeba Marzyć Jonasz Kofta
Organizacje Pożytku Publicznego

Numer KRS 0000263459

Przekaż 1% swojego podatku na marzenia dzieci

Piaskiem w Raka

 

W 2014 roku miał miejsce nasz kolejny projekt mający na celu zbiórkę funduszy na spełnienie marzeń naszych podopiecznych. Podjęliśmy niesamowite wyzwanie by dać dzieciakom siłę, radość i uśmiech w chorobie. Przede wszystkim zaś nadzieję, na życie w zdrowiu.

Pomysł był nieco zwariowany, nieco szalony, ale też taki był po to, by spełnić więcej dziecięcych marzeń. Zima to idealny czas na spacery, więc i my się na takowy wybraliśmy. Rafał, nasz Prezes przeszedł na przełomie roku ponad 500 kilometrów brzegiem morza, by zebrać pieniądze na spełnienie kolejnych marzeń. Taką długość ma całe polskie wybrzeże, od Świnoujścia po Piaski.
Samotnie, z plecakiem, nocując w namiocie.
 
Poszukaliśmy sponsorów, którzy za każdy kilometr pokonany przez Rafała przekazali kwotę 10 złotych lub więcej na spełnianie marzeń naszych Marzycieli. Były to firmy i osoby prywatne. 

Projekt był w zamierzeniu jednorazową akcją, ale podczas przejścia odcinkiem Trójmiasta powstał pomysł by akcję kontynuować. W wyniku tego pomysłu zorgazniowany został marsz Od mola do mola, który rokrocznie we wrześniu mobilizuje kilkaset osób do przejścia plażą odcinka od mola w Gdyni Orłowie do mola w Gdańsku Brzeźnie. Marsz ma formę charytatywnego wydarzenia, a całość kwot zebranych z wpłac/cegiełek przeznaczany jest na spełnianie marzeń ciężko chorych dzieci, podopiecznych Fundacji.