Trzeba Marzyć Jonasz Kofta
Organizacje Pożytku Publicznego

Numer KRS 0000263459

Przekaż 1% swojego podatku na marzenia dzieci

Mistrzowie

Do udziału w Projekcie zaproszone zostały wybitne osobistości z Trójmiasta - mentorzy, znawcy, Mistrzowie różnych dziedzin, których działalność, charyzma i aktywność stanowią wzór do naśladowania. Wśród nich znaleźli się ludzie kultury, sztuki, nauki i sportu.

Zaproszeni do Projektu Mistrzowie to:

 

 

 

Przemysław Dyakowski

Wybitny muzyk jazzowy, prezenter radiowy jak również animator kultury. Od ponad 40 lat aktywnie działa na Pomorzu wspierając kulturę lokalną i życie artystyczne regionu. Lider swingowej grupy Take it Easy, współzałożyciel legendarnego już zespołu Rama 111, w którym gra do dzisiaj. Prowadzi i wzbogaca muzycznie takie imprezy, jak Gdynia Summer Jazz Days czy Gdynia Blues Festival.

 

 

 

 

Wojciech Staroniewicz

Znakomity saksofonista i kompozytor, autor innowacyjnych projektów muzycznych znanych z albumów "Karambola", "Quiet City" czy "Hand made". Z pomorską sceną muzyczną związany od ponad 20 lat, w tym czasie współtworzył z takimi muzykami jak: Nippy Noya, Helge Lien, Erik Johannessen, Brian Melvin.

 

 

 

Dorota Kolak

Debiutowała na IV roku studiów rolą Adeli w spektaklu „Dom Bernardy Alba” Federico Garcia Lorcy w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. W 1980 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Od 1982 r. aktorka Teatru Wybrzeże, na deskach którego zagrała już przeszło 70 wybitnych ról. Do dziś wzbudza w widzach niezwykłe emocje, kreuje role, które pozostają w pamięci widzów.

 

 

Jan Łuka

18-krotny Mistrz Polski w trójboju siłowym, 5-krotny Mistrz Świata w wyciskaniu leżąc, 3-krotny Mistrz Europy w trójboju siłowym, Wicemistrz Świata w Trójboju siłowym. W Mistrzostwach Polski w 1983 r., w kategorii wagowej do 90 kg uzyskał 780 kg, drugi wynik – 770 kg uzyskał Pawlik w wadze superciężkiej. Obdarzony przez naturę również szybkością (7 sekund w biegu na 60m) oraz skocznością, w skoku w dal z miejsca uzyskał wynik ok. 3 m. Jednak najwybitniejsze wyniki osiągnął swoją siłą.

 

 

Piotr Czauderna

Ukończył Wydział Lekarski AMG. Specjalista w zakresie chirurgii dziecięcej. Autor licznych prac naukowych. Od 2006 przewodniczący Grupy ds. Strategii Leczenia Guzów Wątroby u Dzieci (SIOPEL). Krajowy koordynator Polskiego Programu Badawczego ds. Leczenia Guzów Wątroby u Dzieci oraz koordynator chirurgiczny Ogólnopolskiego Programu Leczenia Guzów Rozrodczych działającego w ramach Polskiej Pediatrycznej Grupy Guzów Litych.

 

 

Stefan Chwin

Prozaik i eseista, wykłada na Uniwersytecie Gdańskim na wydziale Filologii Polskiej – Katedra Historii Literatury. Pod pseudonimem Max Lars zadebiutował wydając dwie powieści fantastyczno-przygodowe dla młodzieży. Przełomem w karierze pisarskiej było ukazanie się powieści Hanemann, nagrodzonej Paszportem Polityki. Chwin jest również członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Societas Scientiarum Gedanensis oraz PEN-Clubu, był jurorem Literackiej Nagrody Nike.

 

 

 

Ludwika Sikorska

Autorka wielu trójmiejskich projektów organizowanych na rzecz osób po 50 roku życia, pełnomocnik JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego ds. Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Członek Gdańskiej Rady Seniorów, która jest organem doradczym Prezydenta Miasta Gdańska w sprawach dotyczących osób starszych. Założyła Centrum Aktywności Seniorów.

 

 

Zenon Ziaja

Farmaceuta, prezes firmy Ziaja Ltd. Zakład Produkcji Leków Sp. z o.o. Firmę założył w 1989 r. wspólnie z żoną Aleksandrą, również farmaceutką. Ich dewizą jest troska o zdrowie i dobre samopoczucie klientów. Zenon Ziaja początkowo wszystko robił sam – mieszał, pakował, dystrybuował. Obecnie jest właścicielem dwóch zakładów produkcyjnych na Kaszubach. W prowadzeniu firmy pomaga mu najbliższa rodzina - syn (farmaceuta) oraz córka (lekarka).